Produkty

Domů

Francesco De Maio

Francesco De Maio

Historická blízkost přímořské republiky Malfi a stálý příliv archaických kultur přes Středozemní moře zkombinovaly velké umělecké dědictví s precizní výrobou keramiky. Škála této ručně dělané keramiky a ručně dělaných dekorací je plná latinských, byzantských, arabských, renesančních a barokních motivů.

V současnosti se tato keramika stává doplňkem nábytku, ozdobou interiérů, kuchyní i velkých architektonických děl jako jsou patricijské vily, kostely a kláštěry díky svému rustikálnímu vzhledu obkladů.

Keramička Francesco De Maio dodržuje toto kulturní dědictví skrz bezpočet generací. Se svou ruční technikou výroby a glazurováním vyrábí produkty generaci za generací již přes 400 let.

Výroba:

Barva - nanáší se rovnoměrně na dlaždici použitím velkého kartáče. Pruhy v různých tónalitách jsou charakteristické pro tento způsob práce. Barva se nanáší také přírodní houbou, která dodává více transparentní zbarvení.

Sítotisk - jeden z nejjednodušších způsobů nanášení barvy a to pomocí špachtle, skrz hedvábí, které se do dlaždice otiskne.

Ruční tisk - předchází sítotisku. Designová forma je vtlačena na dlaždici a barva nanesena kartáčem přes masku, která stanoví design.

Ruční dekorace - nejvíce komplexní technika. Dekoratér ručně vymaluje obrysy návrhů vzniklé při sítotisku.

Výrobky od Francesco De Maio

Poslední zobrazené produkty